poniedziałek, 20 marca 2017


poniedziałek, 20 marca 2017

Ciekawy tekst znalazłam.....

Deresz2 : Kaczyński uderza głową w mur. Dlaczego to robi. Merkel nam sprzyja z wyjątkową konsekwencją ale ona jest kanclerzem Niemiec a nie Polski. Merkel już dzisiaj niewiele może zrobić dla Polski bo cele Niemiec i innych krajów rozwiniętych Unii przy rządzie Kaczyńskiego całkowicie rozjechały się.

 Kaczyński i jego czekiści nie potrafią zrozumieć, że w interesie krajów zachodnich a szczególnie Niemiec jest aby wszystkie kraje Unii rozwijały się szybciej a taki duży i sąsiadujący z nimi kraj jak Polska w szczególności. Zatem mamy zbieżność interesów i wcale nie są tu potrzebne jakieś szczególne sympatie. Podstawowa zasada w Unii czyli solidaryzm nie jest jakimś utopijnym hasłem a bardzo rozsądna strategią.

 W tym stanie rzeczy niepojęte jest, że w propagandzie PIS mamy nieustannie wybijający się wątek działania Unii i Niemiec na szkodę Polski pomimo, że Polska jest największym beneficjentem środków pomocowych w Europie. Tymczasem w Niemczech raczej nie słychać aby Niemcy burzyli się specjalnie na to, że z ich podatków kierowane są pieniądze do Polski. Niemców bardziej oburza to, że od ponad 20 lat są opodatkowanie specjalnym podatkiem na pociągniecie b. NRD a tak mało efektów i do tego nieukrywana niewdzięczność wschodnich Niemców, którzy są miejscem kultywowania postaw nacjonalistycznych a nawet nazistowskich.

 Na swój użytek myślę, że taki odmienny sposób patrzenia krajów postkomunistycznej Europy jest długotrwałym skutkiem indoktrynacji komunistycznej, które nie udaje się wykorzenić a które to myślenie nie pozwala na szczerą współpracę nakierowana na wzajemny rozwój. Powiększenie Unii zbiegło się w czasie z prywatyzacją i uwolnieniem rynku w Chinach. Spowodowało to niesamowicie szybki rozwój gospodarki chińskiej na bazie karygodnie niskich płac (w 1990 roku przeciętny Chińczyk zarabiał 1/5 tego co wtedy przeciętny Polak a był to czas dla Polaków wyjątkowo dramatyczny). Gospodarka Chińska z czasem zaczęła z powodzeniem konkurować z Europą i USA, najpierw produktami prymitywnymi i kiepskimi jakościowo z wkładem ręcznej pracy lecz z czasem także wyższymi technologiami. Tak konkurencja chińska ale i Indyjska oraz wielu krajów taniej siły roboczej spowodował zastój w Europie i USA. Aby sprostać tej konkurencji Unia musi się konsolidować, ponieważ radykalny spadek poziomu życia by konkurować z Chinami nie wchodzi w grę, gdyż europejczycy tego nie są w stanie zaakceptować.

 Stąd kraje Unii są zmuszone do zwiększenia konsolidacji. Nasz Morawiecki mówi o innowacyjności. Niestety on mówi ale nie działa a te działania , które podejmuje są tylko mieszaniem w pustej szklance. Innowacyjność i badania naukowe powinny już dawno być przedmiotem nieuogólnionej synchronizacji i wspólnego finansowania by cała Unia mogła korzystać z najnowszych technologia by technologią a nie tania pracą konkurować we współczesnym świecie bo inaczej się nie da. Dotyczy to wszystkich dziedzin życia i powoli tak dzieje się. Francja i Niemcy współdziałają już w zakresie technologii wojskowej. Przykładem niech będzie konsolidacja w zakresie produkcji nowoczesnego czołgi czy samolotów gdzie w jednym przypadku podstawą jest samolot francuski a w drugim czołg niemiecki. Dlaczego zatem cała Unia nie miałaby włączyć się w wyścig technologiczny konsolidując wszystkie siły . W przypadku samolotów elementy składowe mogą być produkowane nawet w kilkunastu krajach. Podobnie może być we wielu innych dziedzinach. Nowe badania wymagają olbrzymich pieniędzy i ogromnych sił przekraczających możliwości pojedynczego kraju nawet takiego jak Niemcy.

 Zatem jeśli mamy konkurować to zacieśniając współpracę. Unia nie może ulec Kaczyńskiemu i Orbanowi bo to oznaczałoby skazanie się na niebyt. Zatem oni muszą z nami albo bez łączyć swe siły pod wspólnym kierownictwem z Polską lub bez niej. Kaczyński ze swymi zaściankowymi poglądami z minionej epoki może sypać piasek w tryby Unii ale nie zatrzyma procesu. Nawet jeśli towarzystwo destruktorów będzie się rozrastało to i tak ci, którzy się ostaną na tym skorzystają bo bez konsolidacji nawet cała Unia bardzo szybko może zostać zmarginalizowana. Świat gwałtownie zmienia się , globalizacje i tego nie da się zatrzymać. Unia ma ok. 1/3 mniej ludności niż same Chiny a tym bardziej Indie. Jeśli zatem tam wyzwolono energię gospodarczą poprzez wolny rynek to mała Europa , nie mówiąc o małych państwa europejskich musi zostać bardzo szybko zmarginalizowana jeśli nie wykorzysta wszelkich możliwości jakie jeszcze posiada. Kaczyński jest zatem wrogiem Unii ale i nieuświadamianym wrogiem Polski bo jest to człowiek niereformowalny.

                                                   **************************************

Wbrew pozorom wiem co się w Świecie dzieje ,choć jedynie jako ten kibic, i lubię czytać różne wypowiedzi ludzi piszących na forach i nie tylko.

A tak na co dzień ,to u mnie jest spokojnie. Dziś pogoda nie zachęca mnie do wyjścia z domu, więc sobie tu buszowałam po necie, ale też sobie dziś wszyłam gumkę do mojej nowo odkrytej spódnicy ołówkowej z dzianiny w kolorze grafitowym. Trochę zwężana ku dołowi , w sam raz dla moich szczupłych pośladków i kończyn dolnych . Do kompletu mam kamizelkę w delikatne kolorowe wzory także w kolorze pasującym do spódnicy czyli grafitowym.(była mi za ciasna ale teraz jest w sam raz)

Dziś w nocy źle spałam bo swędziały mnie nogi. A już się cieszyłam, że tak długo nic nie swędziało. 
A byłam wczoraj u młodych na obiedzie, i pewnie za bardzo mi tam smakowało,(królik w śmietanie) i nie było to raczej dietetyczne jedzenie. Syn jak gotuje to nie oszczędza przypraw .

No cóż, dziś mam już tu delikatne moje jedzonko. Naleśniki z serem sobie na obiad zrobię...

Na szczęście przestało swędzić, co za ulga...


8 komentarzy:

 1. ... naleśniki z serem bardzo lubię ... dobrze, że Ciebie przestało swędzić ... mnie czasami bierze, ale przez politykę ... tylko nieco w innych barwach niż w tym artykule u Ciebie ... nie wszystko jest takie cacy ... daję spokój, zdrowie ważniejsze ... a czas pokaże po czyjej stronie racja ... pozdrawiam ... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeszcze by tego brakowało bym się polityka przejmowała. Nic z tego. I tak wpływu nie mam chyba jak ktoś sam się za politykę bierze i chce coś zmieniać w tym zwariowanym świecie.Wszyscy chcemy być dumni z Kraju w którym żyjemy, szkoda ze to teraz jest takie trudne. My Ślązacy i tak jakoś inaczej się patrzymy na to co się teraz dzieje. Lubimy pracę i widzieć efekty tej naszej pracy, nie tylko straszenie nas sąsiadami obojętnie z której strony. To też psuje nam zdrowie i nasze samopoczucie Andrzeju. Pozdrawiam serdecznie-;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja też lubię naleśniki. Ostatnie były z domową nutellą, słoik zeszłoroczny znalazł się w piwnicy.
  Nie czytam komentarzy na forach, dotyczących polityki. Wszystko mnie i denerwuje i przeraża. A już najbardziej kwestia sądów, trybunałów itp. Przecież nie jestem prawnikiem, skąd mam wiedzieć, jak naprawdę ma wyglądać nasze sądownictwo ? Przez to tracimy tylko poczucie bezpieczeństwa.
  Buziaki ślę, Uleczko :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Akurat ta wypowiedz mnie zaintrygowała, bo jest w niej moim zdaniem dużo rzeczywistości politycznej. Na szczęście aż tak mnie to nie wciąga , a jedynie jak juz pisałam jestem taki kibic polityczny ale bez większych emocji, bo co by to dało. Szkoda nerwów Aniu.Uściski serdeczne-;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maya
  Ech, polityka! Czasem mam ochotę ich wszystkich wystrzelać. Co do jednego.
  Pozdrawiam cieplusio :)

  OdpowiedzUsuń
 6. A masz lepszych na widoku Majka? Bo ja nie widzę jakoś. Buziaki-;))

  OdpowiedzUsuń
 7. jesienna:
  Ale może ci inni nic by nie psuli.

  OdpowiedzUsuń
 8. Chyba nie ma takiej opcji, przynajmniej ja w to nie wierzę .Pozbyłam się złudzeń.

  OdpowiedzUsuń