środa, 3 maja 2017

3 maja 2017 trochę zdjęć z mojego dzisiejszego ogroduTrawuła moja ale tekst z sieci. Jak widać ta moja nie przemarzła

Tawuła wczesna (Spiraea arguta) - u tego gatunku tawuły drobne białe kwiaty, zebrane w baldachogrona, pojawiają się od połowy do późnej wiosny (kwiecień - maj), pokrywając 20 - 30 cm odcinki pędów. Liście są spiczaste, żywo zielone. Roślina osiąga 1,5 do 2 m wysokości, zaś pokrój jest rozłożysty z przewieszającymi się pędami. Popularność uprawy tego gatunku tawuły jest ograniczona ze względu na niewielką mrozoodporność. W bardzo mroźne zimy krzew ten może niestety przemarzać.

Zdjęcie


Moja kotka ukochana,,Tygrysek"

8 komentarzy:

 1. ... u nas chłodno i pochmurno ... u Ciebie WIOSNA! ... pozdrawiam ... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas także pochmurno ale jabłonie całe w kwiatach mimo wszystko. Dziś przynajmniej nie wiało i nie padało a to juz coś...A na ciepełko wszyscy czekamy. Pozdrawiam wzajemnie Andrzeju-;)

   Usuń
 2. -- tyle barw, aż na serduchu cieplej, żeby jeszcze trochę słoneczka, to człowiek by przestał dogrzewać... pozdrawiam ciepluteńko

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim ogrodzie przeważnie zawsze coś kwitnie. Nawet te małe trawniki długo nie ruszane kosiarką by stokrotki i mlecze mogły sobie spokojnie pokazać swoje kwiatki. Lubię jak jest w ogrodzie kolorowo. Z tym dogrzewaniem też już mam problem finansowy przede wszystkim. Pozdrawiam Aliczku-;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale u Ciebie kwiatowo :) My powoli wydobywamy się z malarskiego zamętu i bałaganu. Czekam na słońcem aby pozachwycać się pogodą i nic nie robić tylko wypoczywać. Buziaczki Uleczko :_)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziesz miała na kilka lat spokój w domu .Przydałaby się już cieplejsza aura Aniu. Wszystko bujnie rośnie i się zieleni, będzie co ciąć sekatorem. Juz zaczęłam ale deszcz mnie przegonił. Pozdrawiam serdecznie-;)

   Usuń
 5. Pozdrawiam wiosennie Uleczko :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję, i wzajemne wiosenne serdeczne pozdrowienia Olimpio-;)

  OdpowiedzUsuń