sobota, 19 października 2013

Dieta księżycowa

http://horoskop.wp.pl/kat,112834,title,Odchudzanie-z-ksiezycem,wid,14578167,wiadomosc.html?ticaid=11182a

Jeśli mimo różnych diet twoja waga nawet nie drgnie, zacznij odchudzać się zgodnie z fazami Księżyca.

Księżyc nie tylko powoduje przypływy i odpływy oceanów, przyspiesza i spowalnia wzrost roślin, ma wpływ na twoje zdrowie, ale może również oddziaływać na twoją wagę. Jeśli masz problemy z dodatkowymi kilogramami, a żadne diety niskokaloryczne nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, spróbuj odchudzania z Księżycem. Jego podstawowe cztery fazy to nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra. Okres zaczynający się od nowiu, kiedy powierzchnia Księżyca pozostaje całkowicie niewidoczna, poprzez pełnię, gdy jest ona oświetlona, z powrotem do nowiu trwa 29 i pół dnia.
Czas ten pokrywa się z cyklem miesiączkowym kobiety, warto więc zwrócić uwagę na wzajemne powiązania. Fazy Księżyca odpowiadają za nasze wahania hormonalne, nastrój, wygląd oraz ogólną kondycję organizmu. Podczas pełni organizm szybciej zatrzymuje wodę i gorzej trawimy. Po pełni zaczynamy chudnąć - przemiana materii ulega przyspieszeniu, nerki łatwiej i szybciej filtrują płyny, pozbywamy się wody i toksyn.



Podczas pełni nie jemy


Podstawową zasadą księżycowej diety jest zależność wielkości posiłków od wielkości Księżyca. Gdy jego tarcza po nowiu zaczyna się powiększać, organizm potrzebuje więcej kalorii i dlatego możemy pozwolić sobie na ich dodawanie. Kiedy Księżyc „chudnie” (od pełni do nowiu) my pozbywamy się zbędnych kilogramów, eliminując kolejne składniki z diety. Niektórzy specjaliści uważają, że blask Księżyca pobudza produkcję pewnych hormonów, wśród nich melatoniny, odpowiedzialnej za regulowanie godzin snu i czuwania w ciągu doby.
Ale nie tylko taki wpływ ma Księżyc na nasze życie. Jeśli chcemy schudnąć, gdy Księżyc na niebie jest okrągły, w ciągu dnia nie możemy prawie nic jeść. Powinniśmy w tym czasie pić dużo płynów, przede wszystkim niegazowanej wody mineralnej. Dopuszczalne są też herbatki ziołowe. Z kolei nów warto przeznaczyć na wprowadzenie diety owocowo – warzywnej.
W tym czasie zrezygnuj z mięsa, mleka, produktów mącznych, grochu, fasoli, oraz stosowania tłuszczu. Nie ma natomiast ograniczeń jeśli chodzi o owoce, surówki, soki owocowe, gotowane i pieczone warzywa. Musisz też całkowicie wyeliminować ze swojej diety cukier oraz sól, która powoduje zatrzymywanie wody w organizmie.

Kiedy zacząć dietę księżycową?

Dieta księżycowa składa się z trzech faz. Pierwszą z nich zacznij cztery dni przed pełnią. Każdy dzień zacznij od jedzenia owoców. Najlepiej, aby każdego dnia były to inne owoce: np. świeży ananas, winogrona, truskawki, arbuz.
Drugą fazę zacznij, gdy rozpoczyna się pełnia. Trwa ona dwa tygodnie. Wraz z malejącym Księżycem twój organizm szybciej będzie pozbywał się zbędnych kilogramów. W tym czasie możesz jeść trzy posiłki dziennie, ale staraj się nie przekraczać 1000 kalorii. Unikaj tłustych serów, wędlin i słodyczy. Jako przekąski pomiędzy posiłkami możesz jeść do 200 gram owoców i warzyw. Pij dwa litry niegazowanej wody mineralnej.
Faza trzecia diety księżycowej jest etapem regeneracji organizmu. Przez dwa tygodnie, od nowiu do pełni, przybywa księżyca i musisz pogodzić się z tym, że twój apetyt też będzie większy. Staraj się nie przekraczać jednak 1200 kalorii dziennie.
Produkty wskazane w diecie księżycowej to: drób, ryby, nabiał jaja, orzechy, warzywa, owoce, ryż, makaron, płatki, warzywa strączkowe, pestki dyni, słonecznika. Wyeliminuj natomiast tłuste mięso, ryby, podroby, ostre przyprawy, cukier i sól. Podczas diety księżycowej możesz łagodnie schudnąć w ciągu miesiąca 2- 3 kilogramy.

Źródło: Wybierz swoją dietę/ Zbigniew Wróbel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz